מכינה לעיצוב תעשייתי2019-06-10T01:31:29+03:00

מכינה לעיצוב תעשייתי

כל מה שרציתם לדעת על לימודי עיצוב תעשייתי ולא העזתם לשאול. טוב נו, אולי לא הכל. אבל זו התחלה, לפחות.

 

מה זה עיצוב תעשייתי?  

עיצוב תעשייתי עוסק ביצירה ופיתוח של מוצרים, החל משלב הרעיון והמחקר ועד לשלבי היצור, השיווק, המכירה והשימוש.

 

אז מה ההבדל בין עיצוב מוצר לעיצוב תעשייתי?  

עיצוב המוצר הוא תחום בעיצוב תעשייתי. עיצוב מוצר מתמקד במוצרים בלבד, אבל לעיצוב תעשייתי יש פוקוס רחב יותר על רעיונות, מוצרים ושיטות.

 

מה צריך בשביל להיות מעצב תעשייתי?

מעצב תעשייתי צריך (או צריכה, כמובן) לשלוט בתחומים רבים ושונים כמו טכנולוגיה, הנדסת אנוש, אסתטיקה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ועוד. הוא צריך להיות בעלי ידע כללי רחב, גמישות מחשבתית, ויצירתיות בפתרונות טכניים ופתרונות של צורה ודימוי.

 

זה נשמע כמו הרבה דברים שצריך… איך מגיעים לשם?

לימודי עיצוב תעשייתי נחשבים לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר. יש כמה מוסדות מובילים ללימודי עיצוב תעשייתי לתואר ראשון, שחושפים את המשתתפים בהם לשפה העיצובית הייחודית של התחום. שפה שהיא בעיקרה תלת ממדית, אבל לא רק.

הלימודים כוללים שיעורים מעשיים, שיעורים תיאורטיים ופרויקט גמר.

הלימודים האקדמיים נמשכים בדרך כלל ארבע שנים ובסופם זכאים הבוגרים לתואר ראשון בעיצוב. יש גם מסלולי לימוד קצרים יותר שנחשבים לימודי תעודה ולא תואר, אבל הלימודים האלה לא מעניקים ידע ומיומנויות מעמיקים ונרחבים כמו לימודים לתואר.

במהלך הלימודים לתואר ראשון בעיצוב תעשייתי עוסקים באומנות פלסטית ומתנסים בחומרי גלם שונים כמו פלסטיק, גומי, עץ ועוד. הסטודנטים בוחנים את הטכנולוגיות הקיימות, לומדים כיצד לתכנן, לפתח ולעצב מוצרים חדשים, נעזרים בתוכנות שונות וכמובן שגם נחשפים למעצבים מוכרים.

 

אבל, תכלס, מה צריך בשביל ללמוד עיצוב תעשייתי?

כדי להתקבל ללימודים לתואר בעיצוב תעשייתי צריך להציג תעודת בגרות מלאה ולעבור תהליך מיון קפדני הכולל: מבחנים, ראיונות קבלה אישיים, הגשת תרגילי בית והצגת תיק עבודות.

לצפייה בתנאי הקבלה למוסדות השונים

 

למה צריך מכינה לעיצוב תעשייתי?

מכינה לעיצוב תעשייתי היא פתרון לכל מי שמעוניין להכין את עצמו לתהליך המיון הקפדני של המחלקות המובילות. בממוצע, רק אחד מכל תשעה ניגשים למוסדות האקדמיים יצליח להתקבל ללימודים. הסטודנטים במכינה רוכשים ידע חשוב להצלחה בלימודים ובתהליך הקבלה, ומפתחים מיומנויות שונות הנדרשות מאלו שמעוניינים להיות מעצבים תעשייתיים.

 

איך יודעים  אם עיצוב תעשייתי זה התחום הנכון ללמוד?

הלימודים במכינה הם דרך מעולה לבחון איזה מסלול מבין תחומי העיצוב מתאים לכם ללמוד, ואם לימודי עיצוב תעשייתי הם הכיוון הנכון בשבילכם. היא מאפשרת ללמוד על ולהתנסות בתחומי עיצוב ואמנות שונים, ועוזרת לדמות את הלימודים לתואר.

 

עדיין יש לכם שאלות? לחצו כאן או צרו קשר ב – 03-6706307

עבור למעלה